Kutná Hora

Okresní pohár mužů

První turnaj okresního poháru mužů
Daniel Nevřela znovu nejlepší
 V sobotu 27.10.2001 se v sokolovně v Kutné Hoře konal první turnaj okresního poháru mužů ve stolním tenise. Turnaje se zúčastnilo 31 hráčů včetně vítěze loňské série okresního poháru Daniela Nevřely (Kavalier Sázava).
 V základních skupinách nedošlo k žádnému velkému překvapení a všichni favorité si zajistili postup do finále A. Tam hned v prvním kole skončil třetí nasazený Roman Moravec (Kavalier Sázava), který prohrál s domácím Martinem Čížkem. Ostatní nasazení přešli do čtvrtfinále bez větších problémů. V prvním čtvrtfinále přehrál Daniel Nevřela Miloslava Krále (Sokol Chlístovice) 4:0. Ve druhém čtvrtfinále byla k vidění sedmisetová bitva mezi domácími hráči Radkem Štusem a Jiřím Čížkem, který byl na konci šťastnější. Další dvě čtvrtfinále skončila 4:0, další domácí hráč Michal Polák porazil svého oddílového kolegu Martina Čížka a Petr Betuštiak (Kavalier Sázava) domácího Karla Liberského.
 V semifinále porazil Daniel Nevřela Jiřího Čížka 4:1 (-3, 4, 6, 5, 6) a Michal Polák senzačně vyřadil Petra Betuštiak 4:3 (5, -8, -4, -5, 8, 9, 10). Ve finále pak Michal Polák sehrál vyrovnanou partii s Danielem Nevřelou, ale v koncovkách každého setu měl více štěstí sázavský hráč a vyhrál 4:0 (8, 12, 7, 7).
 Další turnaj čeká hráče 10. listopadu v Uhlířských Janovicích.
Výsledková listina

Druhý turnaj okresního poháru mužů
 V sobotu 10. 11. 2001 se v Uhlířských Janovicích konal 2. turnaj okresního poháru mužů ve stolním tenise. Turnaje se zúčastnilo pouze 25 hráčů. Ze semifinalistů prvního turnaje však chyběl pouze Jiří Čížek (Sokol Kutná Hora), který dal přednost republikovému bodovacímu turnaji dorostu.
 V základních skupinách klopýtli hned dva nasazení hráči. Turnajová trojka Roman Moravec (Kavalier Sázava) prohrál hned v prvním zápase 0:3 s Liborem Žohou (Sokol Rataje) a k postupu do finále A už mu nestačila ani výhra 3:2 nad Martinem Čížkem (Sokol Kutná Hora). Do finále A nepostoupil ani šestý nasazený Miroslav Vrána (Olympia Kutná Hora), který ve skupině prohrál s domácím Petrem Švarcem i s mladým hráčem Sokola Čáslav Janem Lövlem.
 Ve finále A tak hrál jen 12 hráčů. V prvním kole se většinou radovali favorité, za zmínku stojí jen prohra Jana Lövla s domácím Pavlem Turečkem 4:3. Ve čtvrtfinále se radovali všichni čtyři nasazení hráči. Daniel Nevřela (Kavalier Sázava) přehrál Libora Žohu 4:1, Radek Štus (Sokol Kutná Hora) Petra Havlíčka (Olympia Kutná Hora) 4:2, Michal Polák (Sokol Kutná Hora) Pavla Turečka 4:0 a Petr Betuštiak (Kavalier Sázava) Martina Čížka 4:3.
 V první semifinále porazil 4:2 Daniel Nevřela Radka Štuse a ve druhém oplatil Petr Betuštiak Michalovi Polákovi vyřazení na prvním turnaji a vyhrál 4:1. Ve finále pak vyhrál Daniel Nevřela 4:0. Finále B vyhrál Roman Moravec.
 V průběžném pořadí vede Daniel Nevřela (697 bodů), druhý je Michal Polák (500 bodů) a třetí Petr Betuštiak (495 bodů).

Třetí turnaj okresního poháru mužů
Šestnáctiletý Pavel Jandejsek překvapil účastí v semifinále
 V sobotu 16. února se konal v Sázavě třetí turnaj okresního poháru mužů ve stolním tenise. Turnaj se zúčastnilo 26 hráčů ze šesti oddílů. Nejvíce zástupců měl domácí Kavalier Sázava (8), z něhož byli taká dva nejvýše nasazení hráči Petr Betuštiak a Roman Moravec. Chyběl ale vítěz obou předchozích turnajů Daniel Nevřela.
 V základních skupinách došlo k jedinému velkému překvapení. Pavel Jandejsek (Jiskra Zruč) hrající okresní soutěž porazil o tři třídy výše hrajícího, třetího nasazeného Antonína Faltína (Sokol Kutná Hora).
 Ve finále A tak nebyl Antonín Faltín nasazený a narazil hned v prvním kole na svého oddílového kolegu a turnajovou čtyřku Karla Liberského, kterého porazil 4:1. V ostatních zápasech 1. kola uspěli favorité. Ve čtvrtfinále se pak velice trápil první nasazený Petr Betuštiak, který porazil Michala Polák (Sokol Kutná Hora) nejtěsnějším rozdílem 4:3. Ve druhém čtvrtfinále porazil Antonín Faltín 4:3 domácího Jiřího Šteflíčka. Ve třetím čtvrtfinále zahrál skvěle Pavel Jandejsek, který porazil 4:1 dalšího hráče "A"-týmu Sokola Kutná Hora Radka Štuse 4:1. Poslední čtvrtfinále bylo jednoznačnou záležitostí ve prospěch druhého nasazeného Romana Moravce, který porazil Jana Lövla (Sokol Čáslav) 4:0.
 V semifinálových zápasech uspěli oba domácí hráči. Petr Betuštiak porazil Antonína Faltína 4:1 a Roman Moravec Pavla Jandejska 4:0. Ve finále vyhrál Petr Betuštiak 4:1.
 V průběžném pořadí po třech turnajích vede Petr Betuštiak (841 bodů), kterého už mohou předstihnout jen druhý Daniel Nevřela (697 bodů), který se jednoho turnaje nezúčastnil, a třetí Michal Polák (680 bodů), který by však musel čtvrtý turnaj vyhrát.
 Čtvrtý turnaj se hraje 30. března v Čáslavi.

Čtvrtý turnaj okresního poháru mužů
Daniel Nevřela zvítězil a zajistil si celkové vítězství
 V sobotu 30. března se konal v Čáslavi čtvrtý turnaj okresního poháru mužů ve stolním tenise. Turnaje se zúčastnilo 27 hráčů ze sedmi oddílů. Největším favoritem byl vítěz prvního a druhého turnaje Daniel Nevřela (Kavalier Sázava). Turnaje se zúčastnil i další hráč ligového Kavalieru Sázava Filip Daneš.
 V základních skupinách došlo ke dvěma překvapením. Čtrnáctiletý Jiří Čížek (Sokol Kutná Hora) porazil třetího nasazeného Petra Betuštiaka (Kavalier Sázava) a domácí Miroslav Cyrus přehrál sedmého nasazeného Petra Uhra (Sokol Kutná Hora). Ze skupiny do finále A nepostoupilo ani překvapení minulého turnaje Pavel Jandejsek (Jiskra Zruč nad Sázavou).
 Hned v prvním kole finále A se se soutěží rozloučil semifinalista minulého turnaje Antonín Faltín (Sokol Kutná Hora), který nestačil na svého oddílového kolegu Petra Uhra. Ve čtvrtfinále poté vypadl druhý nasazený Filip Daneš s Petrem Betuštiakem. Za zmínku stojí i souboj prvního nasazeného Daniela Nevřely s nadějným Jiřím Čížkem, který vedl již 2:1 na sety, ve čtvrtém setu však nezvládl koncovku a nakonec prohrál 2:4. V semifinále porazil Daniel Nevřela 4:0 svého oddílového kolegu Romana Moravce a Petr Uher přehrál překvapivě stejným poměrem Petra Betuštiaka. Ve finále získal první dva sety Daniel Nevřela, Petr Uher poté srovnal na 2:2, ale následující dva sety byly znovu v režii favorita, který tak vyhrál 4:2. Finále B vyhrál Petr Švarc (Sokol Uhlířské Janovice).
 V celkovém pořadí celé série tak suveréně zvítěztil Daniel Nevřela (1051 bodů), před Petrem Betuštiakem (841) a Michalem Polákem (680), který na posledním turnaji vypadl v prvním kole finále A.
 Patnáctka nejlepších doplněna nejlepším žákem se sejde na závěrečném turnaji TOP 16, který pořádá 4. května Sokol Čáslav.